יום חמישי, 6 בספטמבר 2018

ניקוי גרפיטי מאבנים ירושלמיות


אין ספק שגרפיטי זו יצירת אומנות שאי אפשר להישאר אדישים אליה אך היא יכולה להיות גם פעולה של ונדליזם מכוער שחייבים להסיר כמה שיותר מהר. יש מקרים שמדובר בוונדליזם כולל ויש מקרים שמדובר בוונדליזם מכוון נגד אדם מסוים וההסרה יכולה להיות פשוטה יותר ממה שאפשר לחשוב. כיצד היא מתבצעת ומה השיטה הטובה ביותר?

ניקוי גרפיטי מאבנים ירושלמיות


הבעייתיות של ציור הגרפיטי

יכול להיות שהגרפיטי שצויר הוא תוצר של ונדליזם מכוער אך יכול להיות שהוא פשוט ציור ששימש לדקורציה במקום מסוים וכעת הוא לא נחוץ ויש שימוש אחר בקיר, ובכל מקרה יש צורך להסיר אותו. ההסרה שלו אמנם יכולה להישמע משימה מסובכת מאוד אך תבחרו בשיטות הנכונות ובאנשים הנכונים היא יכולה להיות הרבה יותר פשוטה ממה שנדמה. ההסרה יכולה להיות קשה יותר או פחות לא רק בגלל שמדובר בצבעים שונים ובשכבות שונות אלא בסוג האבן שכן יש אבנים שקל יותר להסיר מהן לעומת אחרות. למשל, ניקוי גרפיטי מאבנים ירושלמיות הוא אחד הקשוחים ביותר שיש.

כיצד מתבצע ניקוי גרפיטי מאבנים ירושלמיות?

·      ניקוי גרפיטי מאבנים ירושלמיות יכול להתבצע בשתי דרכים כאשר הדרך הראשונה היא כמובן ניקוי בלחץ מים גבוה. ניקוי בפעולה זו יכול להיות מוכר לכם ממגוון רחב של שימושים אחרים כאשר חשוב לזכור כי גם במגזר הביתי מדובר במכשירים שהיום הפכו להיות די פופולריים. ניקיון בלחץ מים גבוהה מתבסס על הזרמת מים קרים אך יכול להיות שהוא גם יהיה עם מים חמים, למרות שזה פחות נפות זה יעיל מאוד גם לגרפיטי. שיטת ניקיון זו פשוטה מאוד אך לא תמיד היא מסירה את כל חלקי הגרפיטי כיוון שלעתים הוא בשכבות עמוקות מאוד באבן.
·    שיטה טובה יותר לניקוי גרפיטי מאבנים ירושלמיות היא שיטת הניקוי בחול. שיטה זו ידועה לשמצה בכל תעשייה כיוון שהיא יכולה לנקות משטחי אבן ומשטחי ברזל וזה לא כולל רק את הכתמים הכי קשים שיש, כמו למשל גרפיטי, פיח, גריז וכולה, אלא גם ניקיון של חלודה. שיטה זו תהיה מעולה להסרת הגרפיטי גם מאבנים ירושלמיות והיא מתבצעת במהירות רבה ללא נזק לאבן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה