יום שלישי, 4 בדצמבר 2018

בידוד מבנים ישנים

בידוד מבנים ישנים היא לא משימה פשוטה. יש צורך להתחשב במספר רב של פרמטרים כדי להצליח במשימה, כאשר בסופו של דבר המבנה יהיה נעים לשהייה. כיצד ניתן לבודד אותם ומה המכשולים שיהיו בדרך? יש לא מעט כאלו ועל כולם נרחיב במאמר הבא.

בידוד מבנים ישנים


גם מבנה ישן צריך להיות מבודד

כל מבנה חייב להיות מבודד וזו בכל לא שאלה של גיל המבנה. גם מבנים ישנים מאוד חייבים להיות מבודדים כל עוד גרים בהם. למען האמת הם צריכים להיות מבודדים תמיד כיוון שאם האיטום לא יהיה מתוחזק, אפילו כאשר לא גרים בהם, בטווח הארוך זה יהיה בעיה. המחשבה הראשונה על מבנה ישן היא כמובן שהוא לא מאוכלס אך כאשר מתכוונים למבנים ישנים הכוונה היא גם לבניינים שנמצאים בערים מרכזיות, פשוט מדובר על שכונות ישנות יותר. השאלה היא איך מבודדים מבנה מיושן כל כך ומי יכול לעשות זאת, אך קודם כל נבין מהם המכשולים.

מכשול התקציב בבידוד המבנה

המכשול הראשון בבידוד מבנה ישן ובכלל המכשול הגדול בכל מה שקשור בו ובשיקום שלו, הוא התקציב. מצד אחד אם מדובר על מבנה ישן שעוד גרים בו אנשים אז כנראה שאיכות החיים בבניין בכל מקרה לא תהיה גבוהה, וכך למעשה ההשקעה באיטום יכולה להרגיש לדיירים קצת יותר רעה. מצד שני אם מדובר במנה ישן שעובר שיפוץ, ההשקעה בו דווקא יכולה להיות גבוה מאוד ואז הבידוד שלו לא יהיה בעיה. בכל מקרה התקציב הוא מכשול כי תמיד נרצה להשיג את העסקה הכי זולה לכיס, אך כאן צריך לציין כי בידוד איכותי באמת, על ידי איטום הגג והקירות, צריך להיות עמיד לטווח ארוך. 

שאריות איטום ישנות ומצב כללי גרוע

יש עוד בעיה עם בידוד מבנים ישנים והיא שאריות האיטום שיש עליו. האיטום הוא זה שמקנה את הבידוד התרמי כאשר הוא אחראי בין היתר גם על הבידוד האקוסטי. הבעיה היא שמבנים ישנים שלא נאטמו או בודדו בצורה מקצועית זמן רב, מכילים בדרך כלל שאריות של איטום ישן. כאשר יש את השאריות הללו הרבה יותר קשה לאטום אותו או לבודד אותו בכל שיטה שהיא, כי קודם כל יש צורך להסיר את השאריות. זה לוקח עוד זמן ועוד כסף ואין אפשרות אחרת.

בידוד מבנים ישנים – משימה למקצוענים

בידוד מבנים ישנים היא לא משימה פשוטה כלל. יש משימות פשוטות יותר לשיקום המבנה אך האיטום והבידוד היא משימה מורכבת מאוד שמצריכה עבודה של צוות מקצועית. אם לא מדובר בצוות מקצועי הטיפול בבעיה יכול להתברר ככושל רק אחרי כמה חודשים או אפילו כמה שנים, וזו הבעייתיות הגדול. לכן כאשר יש צורך לבודד מבנה, ובעיקר מבנים ישנים, יש צורך לעבוד רק עם צוות איטום ובידוד מקצועי. צוות כזה צריך להיות צוות מנוסה, הוא צריך להיות בקיא בכמה שיטות שונות והכל כדי להתאים את השירות הכי טובה למה שהלקוח צריך. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה