יום שלישי, 9 במאי 2017

כיצד מבודד הפוליאוריטן

מהו בדיוק פוליאוריטן, ומהן התכונות של חומר זה מבחינה כימית?

החומר שאנו מכירים בתור פוליאוריטן הוא למעשה פולימר כימי נפוץ ביותר, שמורכב משרשרת של יחידות אורגניות המחוברות זו לזו בקשר שנקרא קשר אוריתני. לא נלאה אתכם במה שזה אומר, ונספר רק שחומר זה הומצא בשנות ה-40 של המאה ה-20 על ידי מדען של חברת באייר, והשימוש בו רק הולך וגובר עם כל יום שעובר מאז. לראייה, ב-20 השנים לאחר המצאתו נרשמו פטנטים בממוצע של פעם ביום בכל הנוגע לשימוש בפוליאוריטן, והדבר רק ממחיש עד כמה מדובר בחומר מגוון שהתכונות שלו רלוונטיות עבורנו. תכונות אלה הן בעיקר צפיפות – פוליאוריטן, ובעיקר פוליאוריטן מוקצף, הוא חומר צפוף מאוד שהמולקולות בו נצמדות זו לזו בקרבה פיזית גבוהה ובעוצמה רבה, וכך למעשה נמנע מעבר של מולקולות אחרות דרך חומר זה. מכך, ניתן להבין מדוע בידוד פוליאוריטן הוא שימוש נפוץ כל כך בחומר זה, וכעת נבין בדיוק כיצד הדבר הזה עובד.


בידוד פוליאוריטן


כיצד משמש אותנו הפוליאוריטן עבור מטרות של בידוד, וכיצד מיישמים אותו כיום?

·         איך זה עובד? בידוד פוליאוריטן מבוסס כאמור על התכונה הכימית העיקרית של פוליאוריטן מוקצף, שהיא כאמור צפיפות. הצפיפות הגבוהה של הפוליאוריטן המוקצף גורמת לכך שהמקדם התרמי שלו יהיה גבוה במיוחד, כלומר לכך שהמוליכות התרמית שלו – שהיא זו שקובעת כמה הוא מעביר חום שנוגע בו – היא נמוכה במיוחד. הדבר מוביל לכך שגם עבור מטרות של מניעת מעבר חום או קור, וגם עבור מטרות של מניעת בריחת חום או קור – מדובר בחומר שהשימוש בו הוא אידאלי. אנחנו מוצאים את היישום של הפוליאוריטן עבור מטרות בידוד בבידוד של חדרים רגילים, של חדרי קירור או של סאונות, של דודי שמש ושל מכשירי חימום אחרים, ועוד.

·         איך מיישמים את זה? הדרך הנכונה ביותר ליישם את הפוליאוריטן כיום עבור בידוד היא באמצעות התזה שלו. ניתן לבצע בידוד פוליאוריטן באמצעות התזה של פוליאוריטן מוקצף, כאשר לאחר המגע של הפוליאוריטן בשכבה אותה הוא צריך לבודד וחשיפה שלו לאוויר, הוא מתנפח ומתקשה והופך לשכבת הבידוד האחידה שהוא צריך להיות. כך, ניתן גם להבין שמדובר בחומר שהפך לקל מאוד ליישום כיום – והשימוש בו הולך והופך נוח ונפוץ יותר משנה לשנה. כמובן שהתזת פוליאוריטן היא לא פשוטה כל כך כמו שהיא נשמעת, וחשוב לפנות לשירות מקצועי עבור הביצוע שלה – אבל הביצוע הזה יהיה מהיר מאוד ויעיל מאוד מרגע שבו הוא יתחיל.

אם אתם צריכים לדאוג לבידוד של חדר, גג או מכשיר – פוליאוריטן הוא הבחירה הטובה ביותר


בין אם אתם צריכים לבודד חדר ספציפי בבית, את הבית כולו או את הגג שלו או אפילו לבודד מכשיר ספציפי כמו דוד השמש בבית שלכם או בבית העסק – אתם מבינים כיום שבידוד פוליאוריטן הוא הבחירה האיכותית ביותר עבורכם, ושעליכם לפנות לחברה שמתמחה בתחום.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה