יום שני, 30 בינואר 2017

כל הפרטים על פוליאוריטן מוקצף

פוליאוריטן מוקצף מיוצר מפולימר נפוץ שמשמש לייצור מגוון רחב מאוד של מוצרים. ניתן להתיז אותו לצרכי בידוד, הוא מגיע בצורה של לוחות ובחלק מהמוצרים המוקצפים יש צפיפות נמוכה שמאפיינת את תעשיית הריפוד, האריזה והמזרונים. הנה הפרטים המלאים

פוליאוריטן הוא נכון להיום בין החומרים הנפוצים בעולם. הוא מוכר לא רק בענפי התעשייה, אלא גם בעוד שורה ארוכה של תחומים. מבחינה כימית מדובר על פולימר שמורכב משרשרת של יחידות אורגניות.
היחידות קשורות ביניהן בקשרים אוריתניים והמשמעות היא שניתן לנצל את התוצר הסופי עבור ייצוג מגוון רחב מאוד של מוצרים. בנוסף, אפשר להרכיב פוליאוריטן על פי פרמטרים של צפיפות, קושי, מוליכות תרמית ועוד וכך ליישם אותו באופן ישיר או עקיף.


פוליאוריטן מוקצף

מה עושים עם פוליאוריטן מוקצף?

הנה למשל כמה יישומים בולטים של פוליאוריטן מוקצף:

א.  מוצרים גמישים עם צפיפות נמוכה – אלו המוצרים המוכרים ביותר לשימוש בתעשיית הריפוד, האריזה והמזרנים. הם מנצלים מצד אחד את היתרונות של חומר הגלם בנוגע לעמידות ובידוד תרמי, אך מצד שני גם נשארים מספיק גמישים על מנת לעצב בעזרתם מוצרים מסוימים.

ב. מוצרים מוקצפים חצי גמישים – אלו מוצרים עם צפיפות פוליאוריטן נמוכה עד בינונית. למרות שהם מוקצפים, הם משמשים לייצור פריטים סופגי אנרגיה. אפשר למצוא אותם בעיקר בתעשיית ייצור הפגושים והאריזות.

ג. חומרים קומפקטיים קשיחים – חומרים מוקצפים בעלי קרום חיצוני צפוף מתאפיינים בקשיחות. הם משמשים לייצור מכונות, חלקים מבניים ומארזים ואפשר לראות אותם בצורה ברורה כמעט בכל משענות היד של הכיסאות המשרדיים. לצורך השוואה, במרקם אחר יכולים אותם חומרים לשמש לייצור דבקים ומשטחים סופגי אנרגיה.

יישום פוליאוריטן לצרכי בידוד

על אף האמור לעיל, אין ספק שהיישום הנפוץ ביותר של פוליאוריטן מוקצף הוא לצרכי בידוד. זהו חומר בידוד איכותי שמיועד בין היתר עבור קירות, תקרות, מבנים, משטחים ישרים ועגולים ומשטחים בכל הגדלים. הוא חוסך בהוצאות כי זול לייצר וליישם אותו על גבי קירות והוא נחשב ידידותי לסביבה. אין צורך בהפקת משאבים מתכלים כדי ליישם את החומר והוא עומד בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות ויעילות.
כפי שהוזכר, ניתן ליישם פוליאוריטן לצרכי בידוד בצורה של התזה או בעזרת לוחות. התזת פוליאוריטן נחשבת טובה יותר כי היא מסוגלת למלא חללים ולמנוע חורים. פוליאוריטן מוקצף משמש לציפוי משטחים ומיועד למילוי חללים. אפשר למצוא אותו בגגות רעפים, קירות, מבני חקלאות, מבני קירור, משאיות קירור, מכלים ועוד.


לסיכום, אין ספק לגבי היתרונות של פוליאוריטן והאופן שבו הצורה המוקצפת שלו מסייעת לתעשייה. ניתן לשלב אותו בסוגים שונים של מוצרים והוא מתאים גם לצרכי בידוד. כדאי להמשיך ולעקוב אחר התפתחות החומר ואפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי צורת השימוש המומלצת עבורו במוצרים ישנים וחדשים. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה