יום שני, 15 במאי 2017

מדוע פוליאוריטן מוקצף כל כך מומלץ לאיטום?

בשנים האחרונות, השימוש בפוליאוריטן הולך והופך נפוץ, ונכיר את השימוש הזה

החומר שעליו אנחנו מדברים הוא החומר שידוע בתור פוליאוריטן מוקצף, וזהו חומר שהשימוש בו הולך ונעשה נפוץ ורלוונטי יותר ויותר עם כל יום שעובר בשנים האחרונות. עם זאת, לא מדובר פה בחומר חדש כלל וכלל, ולמעשה מדובר בפולימר כימי שנמצא כבר בשנות ה-40 של המאה הקודמת, ומאז נחקר ונמצאו לו שימושים רבים בעולמנו. התכונה הכימית העיקרית של החומר הזה היא דחיסות – במובנים כימיים, הכוונה היא לכך שיש יותר חומר לכל יחידת שטח מיניאטורית, כלומר החומר הוא צפוף יותר ופחות יכול לעבור דרכו. התכונה הזאת שלו הופכת אותו לרלוונטי עבור מטרות רבות, במרחבים היום יומיים ובבתים של כל אחד ואחד מאתנו. אם אתם הצלחתם להבין זאת עד כה, הכוונה היא כמובן למטרות של איטום ושל בידוד – וכעת נבין מדוע החומר הזה הוא מומלץ כל כך למטרות אלה.

פוליאוריטן מוקצף


מדוע השימוש בחומר זה הוא איכותי ומומלץ כל כך למטרות של איטום ובידוד?

·         למטרות בידוד – המטרה הראשונה שלשמה השימוש בפוליאוריטן מוקצף הוא מומלץ במיוחד ונפוץ במיוחד היא בידוד. צפיפותו הגבוהה של חומר זה הופכת אותו לבעל מקדם תרמי גבוה במיוחד, וכך למעשה הוא משמש עבור בידוד של חדרים סטנדרטיים, של חדרי קירור, של גגות, של דודי שמש ושל עוד מרכיבים יום יומיים רבים שצריך לשמור על הטמפרטורה בהם, או ליתר דיוק על זו שעוברת דרכם, בצורה יציבה לחלוטין. כך החומר יכול לדאוג לכך שלא תהיה בריחה או כניסה של חום למכשיר או למרחב, והוא משמש עבור בידוד תרמי קל ליישום, בדרך כלל על ידי התזה שלו והתרחבות שלו לתוך המרחב שבו הוא הותז.


·         למטרות איטום – עוד תכונה של פוליאוריטן מוקצף, שמאפיינת אותו בזכות הצפיפות הגבוהה שלו, היא גם האטימות היחסית שלו למעבר של נוזלים. חשוב להדגיש שחומר זה הוא לא בהכרח חומר איטום קלאסי, ובמקרים רבים מיישמים אותו בצמוד לשכבת איטום נוספת בגג – אך כאשר מדובר באיטום של קירות או באיטום של מכשירים, או אפילו כשכבת איטום בפני עצמה – אין הרבה חומרים קלים יותר ליישום, שמגלמים בתוכם גם מטרה איכותית נוספת כמו בידוד. בהחלט כדאי לשקול שימוש בחומר זה, עבור איטום של מרחב בנוסף לשימוש האיכותי בבידוד שלו, כשכבת איטום נוספת או בודדת.


לפני שכבת האיטום, או כשכבת בידוד בפני עצמה – זוהי אפשרות רלוונטית לכל מרחב מודרני

נדמה כאילו אנחנו רק מגרדים את קצה השימוש בפוליאוריטן מוקצף, ואנחנו עוד נכיר שימושים שונים שלו בעתיד בכדי ליישם אותו בצורה הנכונה ביותר בחיי היום יום שלנו. עם זאת, כבר כיום כדאי מאוד להשתמש בשירות מקצועי בתחום עבור יישום של שכבות בידוד ושל שכבות איטום מחומר זה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה