יום שני, 11 ביוני 2018

ניקוי משטחי אבן קיסר

אולי יש לכם אבן טבעית בית והיא מעניקה מראה מיוחד לבית, אך תוך כמה שנים היא כבר לא תיראה אותו הדבר. אחרי זמן מה, האבן תתחיל לאבד מהצבע שלה בגלל כל הלכלוך שהיא סופחת וגם כתמי רטיבות שהוטמעו בה. מה אפשר לעשות כשהניקוי הרגיל לא יעזור? ניקוי משטחי אבן קיסר היא פעולה שחייבת להיעשות בצורה מקצועית ומיומנת וזה הזמן להכיר את הדרכים הכי טובות שיש.

ניקוי משטחי אבן קייסר

ממה האבן מתלכלכת?

נדמה כאילו האבן הטבעית הגדולה שיש לכם בחצר או בעסק לעולם לא תוכל להתלכלך. אנו רואים את האבנים הללו במגוון רחב של מקומות והן משתלבות נהדר, אך למעשה האבן יכולה להתלכלך ממש כמו כל חומר אחר. האבן יכולה לספוג רטיבות ולהיפגע אפילו מתנאי לחות קשים, היא יכולה לצבור אבק רב ובסוף הוא ייטמע באבן ובעיקר בתנאי הלחות והרטיבות, יש כתמי פיח שיכולים להגיע אליה מהרכב או ממכונות אחרות שיופעלו בחצר, כתמי מיץ, יין וכולה.

איך מתבצע ניקוי משטחי אבן?


  • ניקוי משטחי אבן קיסר היא עבודה שחייבת להיעשות באופן מקצועי על אף שניתן לנקות באופן עצמאי אם כי זה דורש מיומנות רבה בתחום מה שלא יהיה ככל הנראה נחלתו של הישראלי הממוצע. ניקוי משטחים כזה יכול להיות עיקש למדי וחייב להיעשות על ידי מכונות קיטור ייעודיות. מכונות אלו יכולות להזרים את הקיטור ישירות על הכתמים ועל כל שאר שטח האבן, וכך למעשה לנקות אותו היטב. לאחר מכן כמובן יש לייבש את האבן ולהחזיר לה את צבעה.
  • כדי לנקות משטחי אבן יש להשתמש בחומרים מיוחדים שנועדו לשם כך. למשל, WOOD CLEANER הוא אחד החומרים שיכולים להיות יעילים לאבן ממש כמו לעץ והוא יכול לנקות אותה עד השכבות הפנימיות יותר שלה שאי אפשר לגעת בהן עם מים וסבון.

ליטוש האבן להחזרת המראה הטבעי

ליטוש אבן היא פעולה קצת יותר מסובכת מאשר ניקוי משטחי אבן קיסר רגיל והיא דורשת גם מיומנות וניסיון וגם מכונה מתאימה. המכונה היא מכונת ליטוש שנראית כמו שואב אבק אך בחלק התחתון שלה יש להבים חזקים שמשייפים את השכבה העליונה שלה. כמובן שעבודה רשלנית יכולה להיות מאוד מסוכנת לשכבות התחתונות יותר כי היא יכולה ללטש יותר ממה שנחוץ ולכן חשוב לעבוד בצורה זהירה ומיומנת. הליטוש יכול לחדש כל אבן, מאבן טבעית ועד שיש ולבנים.

היכן מתבקש ניקוי משטחי אבן?

ניקוי אבן נדרש בכל המגזרים. גם במגזר התעשייתי יש לא מעט אבנים טבעיות שנועדו לדקורציה ולעתים גם לשימוש העובדים כמו למשל בפינות ישיבה, ולכן יש צורך לנקות אותם. גם במגזר העירוני יש צורך לנקות את המדרכות, בין אם מדובר על בטון מוחלק או אבנים משתלבות. גם במגזר הפרטי יש לא מעט גדרות אבן ופריטי אבן שמחייבים עבודה מיומנת כדי לנקות אותם ולתת להם עיצוב מחודש.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה